کشتی بازار تصویر ماشین اتومبیل الکتریکی

کشتی: بازار تصویر ماشین اتومبیل الکتریکی بازار خودرو

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نفت خام کشور عزیزمان ایران را در بورس عرضه خواهیم کرد/ بخش‌خصوصی نفت بخرد و صادر کند ، جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به محدودیت‌هایی که علیه فعالان اقتصادی از سوی کشورهای منطقه اعمال شده است هست، گفت: این کشورها که اکنون به دلایلی نمی‌خواهیم نام ا

نفت خام کشور عزیزمان ایران را در بورس عرضه خواهیم کرد/ بخش‌خصوصی نفت بخرد و صادر کند ، جهانگیری

جهانگیری: نفت خام کشور عزیزمان ایران را در بورس عرضه خواهیم کرد/ بخش شخصی نفت بخرد و صادر کند

عبارات مهم : ایران

جهانگیری: نفت خام کشور عزیزمان ایران را در بورس عرضه خواهیم کرد/ بخش شخصی نفت بخرد و صادر کند / آمریکا می خواهد فروش نفت کشور عزیزمان ایران را تا آبان ماه به صفر برساند؛ این امکان ندارد / سعودی نمی تواند چند میلیون بشکه به نفت دنیا اضافه کند

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به محدودیت هایی که علیه فعالان اقتصادی از سوی کشورهای منطقه اعمال شده است هست، گفت: این کشورها که اکنون به دلایلی نمی خواهیم نام این کشورها را ذکر کنیم، عددی نیستند که بتوانند آرامش خلیج فارس را تامین کنند. آنها روسیاهان منطقه خواهند بود. آنها مشکلاتی را جهت تامین اسکناس ارز کشور عزیزمان ایران فراهم آوردند، این در حالی است که نیاز اسکناس به علت محدودیت کارتهای اعتباری بین المللی، در کشور عزیزمان ایران بسیار اوج هست.

معاون اول مدیر جمهور، جریانی مرکب از اسرائیل، آمریکا و سعودی ها را مسبب آن دانست که کشور عزیزمان ایران از روند رو به رشد اقتصادی باز ماند و گفت: آنها می خواهند ارتباط دولت و بخش شخصی را بر هم بزنند.

نفت خام کشور عزیزمان ایران را در بورس عرضه خواهیم کرد/ بخش‌خصوصی نفت بخرد و صادر کند ، جهانگیری

به گزارش گزینش ؛ اسحاق جهانگیری، معاون اول مدیر جمهور در مراسم روز ملی صنعت و معدن، گفت: شب گذشته متوجه شدم که باید در مراسم روز ملی صنعت و معدن صحبت کنم، در حالیکه معمولا برنامه من هفتگی تنظیم می شود، ضمن اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت به دنبال افراد دیگری جهت حضور در این مراسم بود، ولی اکنون که فردی جهت حضور در این مراسم هماهنگ نشده، به سراغ من آمدند، ولی به صنعتگران ارادت دارم.

به نوشته مهر، وی افزود: خدمتی که سهم بالایی در اقتصاد یک کشور دارد، خدماتی است که متکی به واحدهای تولیدی هست؛ به این معنا که راه اندازی هر صنعت، دهها رشته خدماتی دیگر را هم نظیر بانک، خدمات بعد از فروش و مواردی از این دست را فعال می کند. در چنین توسعه صنعتی که هنوز کشور عزیزمان ایران در ابتدای مسیر صنعتی شدن قرار دارد، دولت و صنعتگران هر یک نقش هایی دارند و فعالان بنگاهها در داخل بنگاههای خود، رسالتی دارند؛ ولی دولت باید وظایف خود را به درستی انجام دهد.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به محدودیت‌هایی که علیه فعالان اقتصادی از سوی کشورهای منطقه اعمال شده است هست، گفت: این کشورها که اکنون به دلایلی نمی‌خواهیم نام ا

به گفته جهانگیری، دولت باید فضای پیش برنده اقتصاد را جهت حمایت از تولید به کار گیرد، به همین علت در ابتدای دولت یازدهم، خود را به تیم اقتصادی نیرومند مجهز کردیم، چراکه به دنبال این بودیم که ثبات در فضای فعالیت های اقتصادی کشور حاکم شود، چراکه اگر فضای بین المللی تعاملی کرده و ثبات به اقتصاد برگردد، ضمن اینکه به دعواهای بی خود و بی جهت داخلی نیز آخر دادیم. این در حالی است که اگر صدای واحدی از مسئولان به گوش فعالان اقتصادی برسد، آنها آرامش بیشتری خواهند داد.

وی اظهار داشت: در سیاست خارجی به برجام رسیدیم که شش کشور قدرتمند بزرگ دنیا برابر کشور عزیزمان ایران نشستند و کشور عزیزمان ایران توانست در مذاکره نفس گیر ۱۸ ماهه دولت یازدهم، به یک توافق بین المللی دست یابد. این در حالی است که شوک اقتصادی سالهای ۹۱ و ۹۲، به شدت قدرت خرید مردم را کم کردن داده بود؛ این در حالی است که طبقات ضعیف، قدرت درک تورم پایین و رشد اقتصادی اوج را نداشتند. ولی این مسیر باید دنبال شود.

جهانگیری با اشاره به روی کار آمدن ترامپ، اعلام کرد که می خواهم با شما براق تر صحبت کنم. وی گفت: اینکه در کشورهای دنیا سوم، مقررات و قواعد بین المللی گاهی مورد بی اعتنایی قرار گیرد، امری مرسوم بوده هست، ولی هنگامی که که از طرف قدرتهای غربی، توافقات بین المللی زیر پرسش رود، کشورهای دنیا دلواپس و مضطرب می شوند. در حالیکه مدیر جمهور آمریکا به هر دلیلی، با این توافق از دوره انتخابات خود مخالفت کرد و برجام را بدترین توافق دوران حیات آمریکا دانست.

نفت خام کشور عزیزمان ایران را در بورس عرضه خواهیم کرد/ بخش‌خصوصی نفت بخرد و صادر کند ، جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور، جریانی مرکب از اسرائیل، آمریکا و سعودی ها را مسبب آن دانست که کشور عزیزمان ایران از روند رو به رشد اقتصادی باز ماند و گفت: در دولت های متفاوت حضور داشتم؛ رابطه ای بین دولت و بخش شخصی به واقع به شکل کنونی هیچگاه وجود نداشته هست. آنها اکنون می خواهند که این رابطه را بر هم بزنند.

جهانگیری در ادامه با اشاره به محدودیت هایی که علیه فعالان اقتصادی از سوی کشورهای منطقه اعمال شده است هست، گفت: این کشورها که اکنون به دلایلی نمی خواهیم نام این کشورها را ذکر کنیم، عددی نیستند که بتوانند آرامش خلیج فارس را تامین کنند. آنها روسیاهان منطقه خواهند بود. آنها مشکلاتی را جهت تامین اسکناس ارز کشور عزیزمان ایران فراهم آوردند، این در حالی است که نیاز اسکناس به علت محدودیت کارتهای اعتباری بین المللی، در کشور عزیزمان ایران بسیار اوج است.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به محدودیت‌هایی که علیه فعالان اقتصادی از سوی کشورهای منطقه اعمال شده است هست، گفت: این کشورها که اکنون به دلایلی نمی‌خواهیم نام ا

وی اظهار داشت: در دنیا البته این طبیعی هست، کشور دیگری که به این حجم از اسکناس نیاز داشته باشد، یا نیست یا بسیار کم هست، بنابراین هنگامی که که روی اسکناس محدودیت اعمال کردند، تقاضای اسکناس با تقاضاهای دیگری روبرو شد، بعد هنگامی که که فضا ملتهب باشد، عده ای به بازار مراجعه می کنند تا اسکناس بخرند تا در منزل نگاه دارند؛ حجم این تقاضا روشن نیست و هنگامی که که اسکناس نیز فروخته می شود، مشخص نیست مصرف مهم آن نیست.

معاون اول مدیر جمهور گفت: تامین اسکناس به آسانی مشخص نیست و البته حجم تقاضا نیز معلوم نشده هست؛ این تقاضا بازار اسکناس را تحت تاثیر قرار داده و قیمت ارز را عوض کردن داد. این در حالی است که در ماههای آبان و آذر، نفت به خوبی فروش می رفت و ارز آن را می گرفتیم، بعد تقاضا و عرضه عدم تعادل نداشت؛ البته تلاطمی مشاهده می شد.

نفت خام کشور عزیزمان ایران را در بورس عرضه خواهیم کرد/ بخش‌خصوصی نفت بخرد و صادر کند ، جهانگیری

جهانگیری گفت: اقتصاد کشور عزیزمان ایران به علت وابستگی به درآمدهای نفتی، زحمت بسیاری را مجبور شده است هست. این در حالی است که نقش بخش شخصی کشور عزیزمان ایران کمرنگ هست، بعد ما هم قبول داریم که نباید همه چیز را به تحریم و پرسشها بین المللی نسبت داد. البته بخش شخصی نیز خود را توانمند نمی دانست. بعد این امراض هر لحظه بوده است که تورم مزمن دورقمی را رقم زده هست؛ نتیجه آن هم آن است که نظام بانکی به شکل خوبی شکل نگرفته است.

وی افزود: پرسشها مثل اتاق باروتی است که جرقه ای جهت یک اتفاق زده شود؛ جرقه هم گاهی ممکن است یک تلاطم باشد. ما به عنوان کشور عزیزمان ایران و ایرانی ها، دولت کشور عزیزمان ایران و ملت کشور عزیزمان ایران قادر هستیم که مشکلاتی که اکنون جهت اقتصاد کشور عزیزمان ایران طراحی شده است هست، پشت سر خواهیم گذاشت، ولی شروطی دارد. شرط اول این است که با روحیه باشیم. پرسشها وجود دارد، ولی صنعتگران در دوران بمباران نیز واحدهای صنعتی خود را اداره کرده و نیازهای جنگ و جبهه را در کارخانه ها تولید کردند.

جهانگیری گفت: دلیلی ندارد که اگر صدای یک مسئله درآمده، احساس کنیم که چه می خواهد بشود. هیچ چیزی نمی شود. ما بهتر از گذشته اگر روش خوبی را گزینش کنیم، می توانیم کشور را اداره کنیم. ما با زیر پا گذاشتن مقررات بین المللی، بی احترامی به ملت کشور عزیزمان ایران و مواردی از این دست به شدت مخالف هستیم و اگر آمریکا فکر کند که بار دیگر ما را پای میز مذاکره بیاورد و دوباره با عوض کردن دولت، همه چیز عوض شود، مورد پذیرش ما نیست.

وی اظهار داشت: روش دوم، انسجام میان همه گروههایی است که به کشور عزیزمان ایران علاقمند هستند. در این مقطع، عده ای در داخل کشور مشغول به متهم کردن یکدیگر هستند. مجبور هستم اسم ببرم، حتی مثل اردشیر زاهدی در آمریکا، مقاله ای علیه ترامپ و آمریکا نوشت که شما کشور عزیزمان ایران را نشناخته اید. باید در این زمینه منسجم باشیم و اختلافات را کنار بگذاریم. این فاز اول است.

جهانگیری فاز دوم را در بعد سیاست خارجی دانست و گفت: با همه کسانی که اهل گفتگو باشند، گفتگو خواهیم داشت. بعد از خروج آمریکا از برجام، کشور عزیزمان ایران هم می توانست این کار را تکرار کند. ولی هنگامی که که مدیر جمهور فرانسه و سران اروپایی و روسای جمهوری چین و روسیه از مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران درخواست کردند که به احترام سایرین، از برجام خارج نشوند، کشور عزیزمان ایران هم اعلام کرد که مذاکره می کند. تا این لحظه، در دنیا در شورای امنیتی که همه می گویند که در کنترل آمریکایی هست، ولی همه اعضا علیه آمریکایی ها مبنی بر خروج از برجام صحبت کردند.

این عضو کابینه دوازدهم خاطرنشان کرد: مسیر گفتگو، از دو طریق حمایت می شود که مشمول بر انسجام و وحدت ملی و نیز فعالیت های اقتصادی هست. دولت ممکن است متناسب با شرایط پیش رو، بر روی برنامه های اقتصادی خود تغییراتی بدهد. آنها گفته اند که تحریم هوشمند انجام می دهند، ولی ما مقابله هوشمند انجام خواهیم داد تا صنعتگر و صادرکننده و واردکننده، با کمک دولت در کنار هم نمایشی از فضای ثبات اقتصادی در شرایطی که آمریکا بازار را آشفته کرده هست، به آخر برسیم. اگرچه ممکن است که در ماههای اول و هفته های اول، دچار تلاطم شده است باشیم.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکایی سه نقطه را جهت تحریم هدفگذاری کرده اند، گفت: آنها می خواهند که نفت کشور عزیزمان ایران فروش نرود؛ یعنی می خواهند تا آبان ماه فروش نفت کشور عزیزمان ایران را به صفر برسانند. ولی این یک جنگ روانی هست. کسی که کمترین آشنایی با فضای بین المللی دارد، به خوبی می داند که این امکان پذیر نیست؛ سعودی نمی تواند اداره کند که چند میلیون بشکه نفت به نفت دنیا اضافه کند. اگر هر کشوری به جای کشور عزیزمان ایران بخواهد نفت را تامین کند، خیانت به ملت کشور عزیزمان ایران و جامعه بین المللی است.

وی اظهار داشت: با کشورهای دوست خود گفتگو کرده ایم و راههای فروش نفت خود را باز کرده ایم. نفت خام کشور عزیزمان ایران در بورس داخلی عرضه خواهد شد و بخش خصوصی، براق نفت بخرد صادر کند. به میزانی که نیاز داشته باشیم، بخش شخصی در تناژهای متفاوت وارد عرصه شده است هست. الان هم روزی ۶۰ هزار بشکه نفت در بورس خریداری می شود؛ ولی می توانند جهت صادرات حضور یابند. برنامه ما این است که در کم کردن فروش نفت خود، حتما کاری کنیم که آمریکایی ها را به شکست بکشانیم. این در دولت و وزارت نفت برنامه ریزی شده است است و مطمئنیم که نفت را در حد نیاز خواهیم فروخت.

معاون اول مدیر جمهور گفت: جهت صادرکنندگان ایرانی و صادرات ما مسئله ایجاد خواهند کرد؛ ولی صادرکنندگان مثل سرباز خط مقدم اقتصاد، تلاش کنند که صادرات ۹۷ را نسبت به سال ۹۶ اضافه تر کنند. هر کسی هر مقدار صادرات داشته، هدفگذاری ملی کند و نسبت به سال گذشته، صادراتش را زیاد کند.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا می خواهد بر روی نقل و انتقالات مالی کشور عزیزمان ایران مسئله ایجاد کند، گفت: البته تا پیش از این هم نقل و انتقالات پول با مشکلاتی مواجه می شد، ولی سیاست های تازه ارزی متناسب با این شرایط و با چندینه شاخصه اجرایی خواهند شد. باید شفافیت در سیاست های ارزی وجود داشته باشد؛ نمی شود کسی صادر کند، ارز حاصل از صادرات در تناوب اقتصادی کشور وارد نکند.

وی اظهار داشت: هیچ جای دنیا این طور نیست که صادرات داشته باشیم، ولی ارز آن را در اقتصاد در اختیار نگیریم. اگر این ارز ورود نکند، پز ندارد. مهمترین حرف ما در صادرات این است که ارز حاصل از صادرات در تناوب اقتصادی ورود پیدا کند. سیاست های ارزی ما کاملا انعطاف دارد و اگر پیشنهاد خوب بیاید، اصلاح خواهیم کرد.

این عضو کابینه دوازدهم گفت: ما به همه نخبگان و فعالان اقتصادی و سیاسی نیاز داریم و باید به دولت کمک کنند. دولت به مشورتهای این بخش نیاز دارد. ولی ارز حاصل از صادرات باید برگردد. در بخش واردات نیز مهمترین حرف ما این است که اگر کسی ارز می گیرد، کالا مابه ازای آن وارد کشور کند. به همین علت گفتیم که ثبت سفارش صورت دهد. این موارد در گذشته متاسفانه اتفاقی رخ داده است که نمی شود راجع به آن صحبت کرد. حوصله آن را ندارم، نه اینکه از کسی حساب می برم. هنگامی که حوصله داشته باشیم می گویم.

وی افزود: اینکه بحث قیمت ارز در شرایطی که دشمن ما می خواهد یک التهاب وارد کند، را نمی توانیم غیرمدیریت شده است رها کنیم امکان پذیر نیست. مبنای اقتصاد کشور نمی تواند آن چهارتا اسکناسی باشد که در یک جایی فروخته می شود. جهت اینکه یک مبنای واقعی داشته باشیم، حرف ما این بود که ارز حاصل از صادرات واقعی بخش خصوصی، به واردکننده بخش شخصی واقعی تخصیص داده شده است داده شود. البته قیمت مورد توافق صادرکننده و واردکننده است و دولت دخالتی نمی کند. ولی اینکه نحوه توافق میان دو طرف چه باشد، همین امروز و فردا کار را نهایی کنند. از اینجا قیمت ارز بیرون می آید.

واژه های کلیدی: ایران | اسکناس | آمریکا | ایرانی | صادرات | اقتصادی | آمریکایی | جهانگیری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs